Saç Ekimi

Türkiye’de Sağlıklı Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Türkiye’de Sağlıklı Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Saç dökülmesi hemen hemen her insanda görülebilen bir durumken bazı insanlarda bu sorun daha fazla nüksedebiliyor. Dökülme oranının artması sonucunda ise insanların kendine olan güveninin azalması ve psikolojik sağlıklarının yerle bir olması oraya çıkıyor. Öyle ki saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar bu sorunu daha fazla kafaya takarak zihinlerinin bir köşesinde sürekli düşündükleri zaman problemleri giderek artış gösteriyor. Sonucunda ise saç ekim işlemi hayat kurtarıcı bir önemle birlikte insanların seçimi konumuna geliyor.

Saç ekimi, kişinin daha önceden belirlenen, saç yoğunluğunun az olduğu bölgelere uzman bir saç ekim ekibi tarafından yapılır. Saç ekimi sırasında uygun saç kökleri kişinin başının arka kısmı olan ense ve ense üstü olarak belirtilen kısımlardan alınarak (donör kısmı) daha sonra uygun bölgelere ekilir. Kaç adet saç kökü ekileceği ve kişinin başında hangi kısımların saç ekim işlemine tabi tutulacağı daha önceki seanslarda belirlenen işlemlerdir. Ekilen saçlar genetik olarak ömür boyu dökülmemeye uyarlanmış olan saç kısımlarından (ense ve ense üstü kısımlar) alındığı için daha sonra kişinin saçlarında herhangi bir dökülme meydana gelmez. Bu nedenle saç ekimi yapıldıktan sonra kişinin saçlarında güçlenme meydana geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki, herkesin aklına gelen sorulardan birisini soracak olursak saç ekimi yapılması sırasında herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınabilir mi veya Türkiye’de sağlıklı saç ekimi nasıl yapılıyor? Bu soru insanların sorması gereken en doğal sorudur diyebiliriz.

Saç ekimi sırasında ilk olarak ekilecek saçın donör alanından lokal anestezi yardımıyla alınması gerekmektedir. Daha sonrasında alınan saç köklerinin ekilmesi adına ekim işlem bölgesi oluşturulur. Oluşturulan bölgeye ekim işlemi yapılana kadar gereken işlemler açısından belli bir süre geçmektedir. Bütün bu işlemler yapılması esnasında kafa derisinin iç kısmı açık durmaktadır. Bu nedenle saç ekim işlemlerinde kişinin bulunduğu ortam oldukça steril olmalıdır ki zaten Türkiye’de gerçekleşen saç ekimlerinde bütün bunlara oldukça fazla dikkat edilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Neden Ucuz?

Saç ekimi sırasında kişiye lokal anestezi yapılmaktadır ve kişi bu sırada rahatlıkla televizyon izleyebilir, müzik dinleyebilir. Uzun süren ekimler (genellikle 4-6 saat) sonrasında şayet kişinin saç ekim işlemi seans sonunda tamamlanmışsa taburcu işlemi gerçekleştirilir. Kellik oranı fazla olan kişilerde tedavi daha fazla sürebilir hatta saç ekimi 2,3 ve 4 seansta bile gerçekleştirilebilir. Seans sayısı fazla olan hastalarda ilk seansın sonunda kişinin donör bölgesi geçici olarak kapatılır ve bir sonraki seansa kadar kişi tarafından dikkatle korunması istenir.  Taburcu olan kişilerin ise saç ekim kısmında saç kökleri için bisturi ile açılmış yarıkların mikroplardan korunması ve iltihaplanmaması kişi tarafından dikkatle korunmalıdır. Ekilen saçların bakımı için de gerekli losyonlar ile birlikte saç yıkama işlemi düzenli olarak gerçekleştirilir.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı