Saç Ekimi

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Neden Ucuz?

İstanbul – Türkiye Saç Ekimi Fiyatları Neden Ucuz?

Saç ekimleri Türkiye’de oldukça fazla uygulanan ve memnuniyet oranının çok olduğu bir tedavi yöntemidir. Saç konusunda sorunlar ile karşı karşıya gelen insanlar ilk olarak saç ekim merkezlerine müracaat ederler. Türkiye ülke olarak saç ekim konusunda adından oldukça iyi derecede söz ettirmiş ve saç ekimi tedavisinde zirvede bulunan ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fakat doğal olarak ülke içerisinde il il fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Bu fiyat farklılıklarının en absürt olanlarına ise İstanbul’da rastlanmaktadır. Bunun sonucunda ise insanların aklına ilk olarak “ sorusu gelmektedir. Bunun en temel sebebini rekabetin fazla olması olarak gösterebiliriz. İstanbul nüfus olarak çok yoğun olmakla birlikte aynı zamanda hizmet veren firma sayısı olarak da oldukça fazla firmaya sahip. Bu fazlalık sonucunda da ortaya oldukça sıkı bir rekabet çıkıyor. Oluşan rekabet sonucunda fiyatlarını daha da indiren firmalar piyasanın ucuzlamasını ve insanların daha ucuza tedavi olmasını sağlıyor. Dolayısıyla kalabalık sonucu olarak İstanbul’da diğer illere göre daha ucuz fiyatlarla tedavi olma imkânı sağlanabiliyor.

Diğer bir etken olarak yurt dışında bulunan ülkeler ile İstanbul’un arasında ulaşımın diğer illere göre daha sık ve daha kolay olması neticesinde karşımıza çıkabiliyor. Bu durum İstanbul’da saç ekiminin ucuz olmasına nasıl etki eder gibi bir soru ile karşılaşabiliriz. Fakat detaylı düşündüğümüzde fark edebiliriz ki yeni teknoloji sonucunda piyasaya sürülen bir cihaz İstanbul’a daha kolay ulaşabilirken Türkiye’de bulunan diğer illere daha geç ve zahmetli bir şekilde ulaşabiliyor. Bu durum da “İstanbul’da saç ekimi fiyatları neden ucuz?” sorusuna tatminkâr bir cevap verebiliyor. Kısacası Yurt dışında bulunan ve teknolojik gelişmelerin yaşandığı ülkeler ile ulaşım bakımından daha belirleyici bir konuma sahip olan İstanbul bu durumu da saç ekimi konusunda avantaj olarak kullanıyor. Bu durumun sonucunda da İstanbul’da bulunan yerliler fiyatlardan oldukça uygun bir şekilde faydalanırken aynı zamanda uygun fiyatlar ve kalite nedeniyle saç ekimi için farklı illerden ve hatta farklı ülkelerden bile İstanbul’a tedavi olmak için gelen hastalar olabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de Sağlıklı Saç Ekimi Nasıl Yapılıyor?

Sonuç olarak gerek İstanbul’daki fazla firma sayısının ortaya çıkarmış olduğu rekabetin fiyat politikalarını aşağıya doğru çekmesi gerekse yurt dışındaki ülkeler ile birlikte İstanbul arasındaki ulaşımın diğer illere nazaran daha kolay sağlanması fiyatlarda oldukça ciddi farklılıkların oluşmasına ana etken olarak karşımıza çıkıyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı