POPÜLER YAZILARSAĞLIK

ANKARA’DA İYİ BİR DOKTOR

Ankara’da iyi bir doktor başlıklı yazımı yazmama sebep olan unsur başımdan geçen bir olay. Websitesi yapan bir arkadaş var.  O olayı şöyle anlattı. ”Bir gün benimle aynı işi yapan yapan arkadaşlarımın ofisine gittim. Normalden farklı bir yoğunluk var. Sürekli farklı sitelere yorum yazıyorlar. Ne yapıyorsunuz dedim? Bir doktor kendisi hakkında hasta gibi yorum yazmamız işini verdi.  Biz de ücret karşılığında onlarca siteye girip doktordan çok memnun kaldığımızı, Ankara’nın en iyi doktoru olduğunu, teşhis ve tedavisinin isabetli olduğunu vb, farklı isimlerle hasta gibi yorum yazıyoruz”

Doktorlarımızın çoğunun böyle bir kandırmacaya tenezzül etmeyeceği malumunuz. Onlara gerçekten minnettarız. Çok çok az doktorumuzun girebileceği bu yol internetten aldığımız hasta yorumlarının üzerinde soru işareti de oluşturabilecektir. Ayrıca doktorların tanıtımı üzerine kurulmuş bazı sitelerin hastadan gelen olumsuz yorumları sitelerine koymadıklarını sadece olumlu yorumları koydukları da bilinmekte. Çünkü bu siteler bilgilerini paylaştıkları doktorlardan aylık ücret almakta ve dolayısı ile onlar hakkındaki olumsuz yorumları sitelerine koymamakta.

Ankara’da iyi bir doktor yazımda kendimin ve yakınlarımın yaşadıklarını göz önüne alarak tavsiyelerde bulundum.  Tanımadığım kişilerin tavsiyelerine ise yer vermedim. Siz de bu aralar Ankara’da iyi bir doktor arıyorsanız, buyurun yazımıza.

Ankara'da İyi Bir Doktor, Doktor Yorumları, En İyi Doktor, Doktor Tavsiyeleri
Kaynak: Flickr – Charlotte Barnes

İyi Bir Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı: Branşlar içerisinde en önemli olan branşlardan, hayati organlar. Annem için  2014 yılında aort genişlemesi var ve kalp kapakçıkları değiştirilmeli denildi. Birden doktorlar ile operasyonun ölüm yüzdesi üzerine konuşurken kendimizi bulduk. Canınızı teslim edeceğiniz en iyi doktoru aramaya başladığınızda tek istediğiniz şey sizi yönlendirecek doğru bilgi. Aort damarı içerisine suni damar dikilmesi ve kapakçık değişimi yapılacak, bu konuda tüm cerrahlar aynı operasyonu yapacak. Ama konu annenizi hangi hekime teslim edeceğiniz? Ankara’da iyi bir doktor ararken bir akrabamız yakınını TOBB ETÜ Hastanesi’nde Prof. Dr. Tayfun AYBEK Hocam’a ameliyat ettiğini söyledi, tavsiye etti. Biz de tabii hemen internette araştırdık. Akademik kariyerinin 18 yılını Almanya’da tamamlamış ve ünlü cerrahlar ile çalışma olanağı bulmuş bir hekim. 2007’den beri Türkiye’de, 2009’dan beri TOBB ETÜ hastanesinde. Operasyondan sonraki günlerde hastanede beklerken diğer hasta yakınları ile sohbet ettik. Ankara’da iyi bir doktor bulma çalışmalarını dinledim. Bir doktor anne yada babasını getirmişti. Tayfun Hoca’ya nasıl karar verdiniz dedim. Ben özel büyük bir hastanenin başhekimini tanıyorum dedi (Hastanenin adını yazmıyorum). Ona sordum, 2 kalp cerrahı ismi verdi, Tayfun Hoca’ya daha fazla yönlendirdi dedi. Bırakın yakın illeri Şanlıurfa’dan Tayfun Hoca’ya gelen hasta gördüm. Şükürler olsun operasyonumuz başarılı geçti. Operasyon sonrası hastanede bakım mükemmel. Ankara’da bir çok özel hastanenin yatış şartlarını biliyorum. Ben TOBB ETÜ gibi hastane görmedim. Şöyle söyleyeyim, annem ile bir teyze beraber aynı odada kalıyor. Yemekler çok lezzetli idi. Teyzenin bu yemekleri nereden bulacağım, çıkışım geldi diye üzüldüğünü gördüm. Yani görmeliydiniz, teyzenin halini. Operasyon sonrası bakımda doktor ve hemşirelerin takibi, dikkati, ziyaretçilerin kalma süresi ve şekline çok dikkat ediliyor. Yani her şey olması gerektiği gibi. Operasyondan birkaç sene sonra bir ağabey ile görüşüyorduk. Kayınpederinin kalp ameliyatı olacağını ama KOAH sebebi ile kalp cerrahlarının ameliyata almadıklarını söyledi. Burada yazdıklarımı anlatıp Prof. Dr. Tayfun Hocam ile görüşmelerinin faydalı olabileceğini söyledim. Görüştüler, Tayfun Hocam ameliyat etti, çok memnunlar. Hala iyi ki söyledin der. Ankara’da iyi bir doktor yazımı yazarken de Tayfun Hocam ilk akla gelen isimlerden.

İlginizi Çekebilir:  Şok Nedir? Belirtileri Nelerdir? İlk Yardım Nasıl Yapılır?
Ankara'da İyi Bir Doktor, Doktor Yorumları, En İyi Doktor, Doktor Tavsiyeleri
Kaynak: Flickr – Jonathan Chapman

İyi Bir Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı: Boyun fıtığı olan 1 arkadaşım Ankara’da Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof Dr. Hakan SABUNCUOĞLU‘na ameliyat oldu. Ankara’daki başka doktorlar Hakan Hocamı tavsiye etti. Ameliyat olalı 1-2 yıl oldu. Yani tekrar etme oranı için erken denilebilir. Eğer İstanbul’da iseniz bel ve boyun fıtığı ameliyatında Acıbadem Fulya Hastanesi’ne görevli Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Yunus AYDIN Hocamı tavsiye ederim. Yunus Hocam Mikrosinir Cerrahisi’nin kurucusu ve “Yüzyılın Sinir Cerrahı” seçilen Prof. Gazi YAŞARGİL’in davetlisi olarak İsviçre’de yeni teknikleri gören ve “Mini Taylor Ekartörü” adlı aleti geliştiren bir hekim. Yunus Hocam ameliyatında neleri farklı yapıyor, tekrar etme oranı nedir, derseniz.

Bel ve boyun fıtığında İstanbul’da iseniz faydasını yakından gördüğüm maneul terapi vb. tedaviler için Fizyoterapist Oğuzhan SÖYLEMEZ‘i tavsiye ederim. Oğuzhan Hocam da Almanya’da birçok eğitim almış, kendini geliştirmiş birisi. İnsanlığı, paraya değer vermemesi gerçekten takdir edilesidir. Bana da terapi uyguladı.

İyi Bir Çoçuk Kardiyolojisi Uzmanı: Çoçuk Kardiyolojisi alanında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. Birgül VARAN’ı tavsiye ederim.

İyi Bir Çocuk Doktoru Uzmanı: Medical Park’ta Uzm. Dr Ali Selman DOĞUKAN’ı tavsiye ederim. Yıllarca çocuklarımızı takip etti. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görevli Uzm. Dr. Zekiye BAYDAR Hocamı da tavsiye ederim. Yalnız Hocama çok hasta geldiği için her hasta için ayırdığı süre az oluyor, gördüğüm kadarı ile mesainin bitmeye yakın olduğu 16:00 sonrası saatlerde gidebilirseniz daha çok vakit ayırabiliyor.

İyi Bir Kadın Doğum Uzmanı: Kadın Doğum Uzmanı olarak Ankara Medical Park’ta Op. Dr. Aylin AYRIM Hocamı tavsiye ederim. 3 çoçuğumuzun gebelik ve doğum sürecini takip etti. Yoğunluktan yeni gebelik takibi almadığı zamanları biliyorum, müthiş talep gören bir Hocamızdır.

İlginizi Çekebilir:  ANKARA AVUKAT

İyi Bir Genel Cerrahi Uzmanı(Onkoloji Alanında): Kanser cerrahi işlemlerinde Ankara’da Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzm. Dr. İbrahim ÜSTÜN Hocamı tavsiye ederim. Tecrübeli, hasta psikolojisini bilen, her şeyi tane tane anlatan bir Hocamız.

İyi Bir Göz Hastalıkları Uzmanı: Doktor bir tanıdığın annesine Lösante Hastanesi’nde çalışan Uzm. Dr. Dilek İLERİ Hocam katarakt ameliyatı yaptı. Tavsiye ediyor. Ulucanlar Göz Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Op. Dr. Pınar KÖSEKAHYA Hocayı da tavsiye etmekteyim.

İyi Bir  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı:  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görevli Uzm. Dr. Şahin DOĞANAY’ı tavsiye ederim. Güleryüzlü, işini severek yapan ve pratik düşünen bir Hocamız.

Ankara'da İyi Bir Doktor, Doktor Yorumları, En İyi Doktor, Doktor Tavsiyeleri
Kaynak: Flickr – Undp Timorleste

İyi Bir Romatoloji Uzmanı: Romatoloji alanında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji Bilim Dalı’nda görevli Doç. Dr. Levent KILIÇ Hocam’ı tavsiye ederim. Romatoloji alanında saygı duyulan, çalışkan bir Hocamız. (Kendisi hakkında bir takipçimiz olumsuz yorumda bulunmuştur. Lütfen sayfa sonundaki yorum kısmında olumsuz yorumu okuyunuz)

İyi Bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı: Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’nde (Eski Demiryolları Hastanesi) görevli Uzm. Dr. Hatice AKSEKİLİ’yi tavsiye ederim. Çok gayretli bir Hocamız, çok hastası olduğu için hastaya ayrılan süre biraz kısa diyebilirim.

İyi Bir Dahiliye – İç Hastalıkları Uzmanı: Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’nde (Eski Demiryolları Hastanesi) görevli Uzm. Dr. Ahmet Tarık DEMİREL’i tavsiye ederim.

İyi Bir Nöroloji (Beyin ve sinir hastalıkları) Uzmanı: Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görevli Uzm. Dr.  Zehra UZUN Hocamı tavsiye ederim. Güler yüzlü ve hasta psikolojisini iyi bilen bir Hocamız. Doktor ile hasta diyaloğu nasıl olmalı konusunda Tıp Fakültesi öğrencilerinin gelip görmesi gereken bir Hocamız.

İlginizi Çekebilir:  İTALYA'YA AYAKKABI İHRAÇ EDEBİLEN TÜRK MARKASI

İyi Bir Diş Hekimi: Diş ile ilgili olarak Eryaman’da Özel DURUDENT Ağız ve Sağlığı Polikliği’ne görevli Dt. Turgay ÇETİN’i öneririm. Durudent’te Çocuk diş hekimi (Pedodontist) ve diş teli için ortodonti uzmanı da bulunmaktadır. Eğer Eryaman’da çocuğunuzu devlete ait bir merkezde uzmana götürmek isterseniz Etimesgut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bağlı olarak çalışan Eryaman 2. Etap semt polikliniği’nde görevli Uzm. Dt. Sezgi AKGÜL’e gitmenizi tavsiye ederim.

Ankara’da iyi bir doktor ararken lütfen hastane odaklı yaklaşmayın. Hekim odaklı bakın. Bu hastane büyük, güzel yerine hekimi araştırın. Ve mümkünse doktor tanıdıklarınızdan bilgi alın. Çünkü en iyi bilgi içeriden alınan bilgi. Ayrıca her hekimin ilgi duyduğu, daha da uzmanlaştığı bir alan var. Doktor seçimi aşamasında buna da dikkat etmekte fayda var. Sizin operasyon veya takip istediğiniz alan o hekimin tecrübesinin yoğunlaştığı alan mıdır? Umarım Ankara’da iyi bir doktor bulmanıza yardımcı olabilirim.

En kıymetli varlığımızı; sağlığımızı koruyan hekimlerimiz elbette birbirinden kıymetli. Ben kendimin veya yakınlarımın başından geçenleri baz alarak  doğru hekimi bulmanızda bir seçenek sunmak adına bu yazıyı yazdım.

Doktoru neden tavsiye ettiğim konusunda ayrıntılı bilgi isterseniz veya benzer konularda sorunuz olursa lütfen yazın cevap vereyim.  Yorum olarak sorunuzu sorabilirsiniz veya yunussnet@gmail.com üzerinden sorabilirsiniz.

Bel fıtığı hakkında geniş bir yazımız da burada.

Herkese acil şifalar ve mutlu yaşamlar dilerim.


Yunuss

Bloğumuzun ana amacı kişisel ekonomiye katkı sağlamak. Parayı kazanmak kadar etkin kullanmanın önemli olduğu günümüzde, ürün veya hizmet alımında edindiğimiz araştırma sonuçlarını ve tecrübeleri burada paylaşmak istedik. Ayrıca bloğu okuyanların eşe, dosta söyledikleri şunu şurdan al, bunu da böyle yap tarzı paylaşımları buradan da yapmalarını istiyoruz. Kısaca bilgi ve tecrübeye önem veren insanların, bilgi ve tecrübesini burada paylaşarak karlı ve mutlu olacaklarını düşleyerek, bloğu kurduk. Kişisel ekonomi, gezi, sağlık ve yaşama dair paylaşımları bu blogda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. merhaba ankarada bildiğiniz işinde iyi tecrübeli bir genel cerrah yada proktolog varsa bana önerir misiniz?? acill

  1. Merhaba, hemoroid için isterseniz tavsiye etmeyeceğim ünlü bir doktor var onu mailinizden paylaşabilirim. Mailinize gönderdim ama gitmedi. Sanırım mail adresinizin yazımında bir yanlışlık var. Kontrol edip tekrar yazarsanız sevinirim.
   Acil şifalar dilerim.

  1. Bir yakınım tavsiye ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tanınan bir hocaya safra kesesi ameliyatı oldu. Memnun kalmadı. Sebebi ameliyathanede anestezi öncesi gayriciddi tavırlar, dikişler alınırken hijyen kurallarına uyulmaması, dikişlerin erken alınması(Doktor tespiti) ve buna bağlı oluşan iltihaplanma. Yani farklı bir ekip ile bunlar aynı hastanede olmayabilirdi tabii. Onun haricinde önerebileceğim bir doktor yok, kusura bakmayın, acil şifalar dilerim.

 2. Romatoloji doktoru olarak hacettepe doktıru levent kılıç demişsiniz ya bütün inandırıcılığınız biranda sıfırlandı .hayatım boyunca karşılaştığım en iğrenç karaktersiz bir doktordur kendisi haala aklıma geldikçe midem bulanır .insanlıktan nasibini almamış dalgacı davuttur kendisi Allah bildiği gibi yapsın onu .

  1. Ben de sizin gibi sade bir vatandaşım. Kimseyi bir şeye inandırmak için yazmıyorum, iyi gördüğüm hekimleri sizlere bir alternatif olarak sunmaya çalışıyorum. Babam Levent Hocama Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde iken gitmeye başladı. Babam romatoid artrit hastası. Levent Bey’in çok çalışkan olduğunu, öğle yemeği molasına çıkmadan hasta kabul ettiğini, hastalarla sohbet ettiğinde Ankara’nın çok uzak yerlerinden kendisine muayeneye gelindiğini ve onların da Levent Hoca’dan memnun olduğunu söyledi. Daha sonra Levent Hocam Hacettepe Üniversitesi’ne geçti. Babam da Gazi Üni. Tıp Fakültesi’ne gitmeye başladı. Gazi Üniversitesi’ndeki hocalara daha önce Levent Hoca’nın takip ettiğini söyleyince hocalar Levent Hoca’dan övgü ile bahsetmişler. Babam da Levent Hoca’nın muayenesinin daha kapsamlı olduğunu söyledi ve Hacettepe’ye randevu almaya çalıştık. Randevu alamayınca sabah erkenden gittik. Orada da sıra verilmediğini öğrendik. Levent Hoca’ya durumu anlatınca bizi kabul etti. Bende bıraktığı izlenim ilgili, çalışkan, hastasını takip eden bir hekim. Ve ben burada paylaştım. Babam halen ona gidiyor. Ankara’dayız memnun kalmasak niye gidelim? Ben sizin eleştirinizi de tabii ki yayınlıyorum ve yazı kısmında hocamın isminin geçtiği yerde hakkında olumsuz yorum olduğu notunu da paylaşacağım. Burada veya başka bir platformda hakkında 2. bir olumsuz yorum ile karşılaştığımda tavsiyeden çıkaracağıma emin olabilirsiniz. Acil şifalar dilerim..

  1. Merhaba, Cildiye uzmanı olarak Hacettepe üniversitesi’ne oğlumu götürdüm, memnun kalmadım. Gazi Üniversitesi’ne götürdüm, şansıma iyi bir asistan doktor geldi, ilgili idi. Daha sonra Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde Cildiye Doktoru araştırdım. Pelin Kasım DÜZGÜN Hoca’nın yorumları iyi. Randevu aldım ama randevularını o gün iptal ettikleri için muayene olamadım. Hiç gitmedim ama Pelin Hocam hakkında yorumlar iyi. Ancak bunları söyleyebilirim. Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

 3. Ankara da önere bilecek doktor var mı ankara hastanesinde safra kesesinden ameliyat oldu ama nefes ilgili problemi var şimdi yoğun bakıma kaldirdilar 24 saat verdiler yarın olmazsa gırtlak ameliyatı olcak nefesi için deniyor önere bilseniz doktor var mı çok acil ilginiz için teşekkür ederim

 4. Oğlum 20 yaşında ve acil burun ameliyatı olmalı napcami bilmiyorum iyi bir dr ve hastane ltfn onerirmisiniz

 5. Merhabalar. Babam da ileri derecede kalp yetmezliği rahatsızlığı var. Bunun için önerebileceğiniz bir doktor var mı?

  1. Merhaba, cerrahi bir işlem yapılacaksa Tayfun Hocami mutlaka tavsiye ederim. Annemi 2 Kardiyoloji uzmanına da götürdüm ama tavsiye edebilme durumunu göremedim. Acil şifalar dilerim.

 6. Ankara’da önerebileceğiniz iyi bir gastroentolog var mı ? bugüne kadar gittiğimiz hiçbir yerden memnun kalmadık

 7. Ankara’nın sağlık alanındaki başarıları ve büyüklüğü yadsınamaz derecede büyük. Portföy geniş olunca böyle bir öneri yazısı güzel olmuş teşekkür ederim.

 8. Merhabalar Ankara’da tavsiye edebileceğiniz çocuk doktoru var mı acaba? Devlet hastanesi önceliğimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı