HESAP KİTAPPOPÜLER YAZILAR

ANKARA AVUKAT

Ülkemizde avukat çilingir gibi olmuş. İhtiyaç halinde arıyoruz, sonra bir dahaki ihtiyacımız olana kadar varlıklarından bile haberimiz yok. Bu toplumda bankerler, maketten daire satanlar biraz da bu yüzden türememis mi? Şöyle söyleyeyim teyzemin çalıştığı firma Almanya’da idi. Ve Türkiye’ye ofis açacaklardı. Daha ofisin yerini belirlemeden iyi bir avukat ve iyi bir muhasebeci araştırmaya başladılar. Amerika’da durum aynı. Herkesin avukatı var ve önemli adımlarda onlara mutlaka danışıyorlar.

Ankara, avukat
Kaynak: Flickr – James Watson

Bende bu havayı soluyan biri olarak sizler gibi idim. İhtiyacım olunca avukat aradım. Teyzem (Bu seferki diğer teyzem) inşaattan devremülk aldı ama bir türlü teslim olmuyor. Önce bir durum tespiti yapayım dedim. İnşaatın yapıldığı koyun muhtarından inşaatın nerede ise başlamadığı bilgisini aldım. Sonra dürüst avukat arayışları. Tabeladan bakıp avukatların ofislerine giriyorum. Durumu anlatıyorum. Net konuşan bir avukat bulamadım. En sonunda Ümit Bey ile görüştüm. Hemen mahkemeden bir sonuç alamayız, ben benzer şekilde 20 küsür dava kazandım. Hiç birinden para alamadım dedi. Çünkü borçlular arasında sıraya giriyorsunuz. Ve dolandırma amaçlı bu işe başlayan kişiler numaradan 1 kişiye yüksek miktarda kendini borçlu gösteriyor.Ve size hiç sıra gelmiyor dedi. Yani kendi zararı olsa bile doğru bilgiyi paylaştı. Biz aldığımız bilgilere göre mahkemeye gitmekten vazgeçtik. Ve iyi niyetle paramızı almaya çalıştık. O arada devremülkçü firma onlardaki paramıza istinaden bizim haklarımızı yapımı devam eden başka bir devremülkçüye devredebileceklerini söylediler. Aslında bu durum aynı kişiden tekrar para almak için kullanılan bir yöntem olarak da kullanılabiliyormuş. Biz üstüne para vererek başka devremülke geçtik. Ve şimdi devremülkü kullanmaya başladık. Size tavsiyem bu tür önemli adımlarınızı avukata danışarak, doğru sözleşme yaparak,firmayı araştırarak, daha önceki yaptığı teslimatları araştırarak yapmanız. Avukat Ümit ÖZGÜR Bey’in ofisi Kızılay’a çok yakın GMK Bulvarı Onur iş Hanı Kat:2 No:32’de. Gerçekten dürüst bir avukat. Tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir:  AYASOFYA MÜZESİ, TARİHİ, MİMARİSİ ve GİRİŞ ÜCRETİ

 

Etiketler

Yunuss

Bloğumuzun ana amacı kişisel ekonomiye katkı sağlamak. Parayı kazanmak kadar etkin kullanmanın önemli olduğu günümüzde, ürün veya hizmet alımında edindiğimiz araştırma sonuçlarını ve tecrübeleri burada paylaşmak istedik. Ayrıca bloğu okuyanların eşe, dosta söyledikleri şunu şurdan al, bunu da böyle yap tarzı paylaşımları buradan da yapmalarını istiyoruz. Kısaca bilgi ve tecrübeye önem veren insanların, bilgi ve tecrübesini burada paylaşarak karlı ve mutlu olacaklarını düşleyerek, bloğu kurduk. Kişisel ekonomi, gezi, sağlık ve yaşama dair paylaşımları bu blogda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Avukat tutacaksanız. en az bir savcı kadar tercübesi olacakki davayı kazanma ihtimaliniz artsın özellikle de adli davalar için diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı