GEZİPOPÜLER YAZILAR

MANAVGAT’TA 5 YILDIZLI LYRA RESORT&SPA HOTEL TATİL YORUMUMUZ

Lyra Resort Hotel Alanya Manavgat Otelleri arasında. Biz 7-12 Ağustos 2017 arası konakladık. Şubat 2017’de rezervasyon yaptırırken olumsuz yorum çok azdı, otel hakkında internetteki yorumlar çok çok iyi idi. Ama 7 Ağustos’a yaklaşırken olumsuz yorumlar hızla arttı. Biz de acentamız Tatil.com’u arayıp, bu otelde yakın tarihte konaklayan bir müşteri ile görüşmek istediğimizi söyledik. Otelden yeni çıkan müşteri kısaca otelin yorumlardan farklı olduğunu, çok güzel bir tatil geçirdiğini, yapılan yorumlara şaşırdığını söyledi. Biz de daha olumlu düşünceler ile otele gittik.

lyra resort hotel, otel, yorum, tavsiye, side, manavgat
Görsel Kaynağı: www.tatilsepeti.com

Bizim tespitlerimiz ise şöyle:

ARTILARI:

Antalya’daki Kundu Bölgesi gibi Lyra Resort Hotel‘in otelin bulunduğu Kızılağaç Mevki nemli değil, bu çok büyük avantaj. Geceleri klimayı bile çalıştırmadık, gündüz de sadece 1 gün nem rahatsız etti. Bence en büyük artılardan biri bu. Özellikle sıcaktan rahatsız olan kişilerin dikkate almasında fayda var.

Her akşam yemeğinde 2 çeşit ızgara vardı, Tavuk, ördek, kırmızı et vb. İyiydi yani, memnun kaldık.

Sabahları omlet güzel oluyor. Omleti yapan bayan hızlı ve lezzetli şekilde yapıyor.

Lyra Resort Hotel‘de bir kabak tatlısı yapıyorlar, mükemmel, ağızda lif lif dağılıyor, böyle bir şey yemedim ben. Kabak tatlısının yanında tahin niye koymuyorsunuz dedim, 19:00’da tahin ile çıkıyor, sonra tahin koymuyoruz dedi. Sağolsun, görevli mutfaktan tahin getirdi. Bu demek oluyor ki, boğazına düşkün iseniz yemek başladığı zaman restoranda olmak lazım. Snack barda kuru pasta taze ve lezzetli tavsiye ederim.

Dağıtılan dondurma Algida, Su Sırma yani markalı ürün kullanıyorlar.

Akşamları animasyon olarak 5 gecede 2 dans, 1 sihirbazlık gösterisi izledik. Çok iyi idi, benzeri otellerde bu gösterileri bulmak zor.

Lyra Resort Hotel‘in denizdeki iskelesi çok güzel. 7 çocukla gittik, denizde yüzdüler, eğlendiler.

lyra resort hotel, otel, yorum, tavsiye, Manavgat, tatil
Görsel Kaynağı: www.bookeder.com

4-5 yaşa kadar olan çocuk havuzunun üstü güneş çocukları etkilemesin diye kapatılmış, bunu çok iyi düşünmüşler. Çocuklar da güneş hassasiyeti fazla olduğu için ebeveynler de endişeli oluyor. Diğer otellere de acilen örnek olmasını dilerim.

İlginizi Çekebilir:  BALIK RESTORANI MÜDAVİMLERİ İÇİN GÜMRÜK RESTORAN

Büyük odalar var, ikiye bölünmüş 1+1 şeklinde geçiyor, özellikle çocuklu ailelerin talep etmesinde fayda var, diye düşünüyorum.

Lyra Resort Hotel’in hemen önündeki havuz temizliği gece dip süpürgesi ile detaylı şekilde yapılıyor. Aqupark’ta kısmında yüzerken baktım, bir görevli ölçüm yapıyordu. Gidip görevli ile konuştum, klor seviyesi ve pH’ı ölçtüklerini söyledi. Kloru otomatik ayarladıklarını ama yoğun kullanıldığı zamanlarda kendilerinin de ölçüm yaptığını söyledi. Bana da gösterdi ve anlattı. Klor seviyesini 1,7 mg/L buldu. Bende internetten baktım, açık yüzme havuzlarında serbest aktif klor 1.0-3.0mg/L arasında olmalı imiş. Görevlinin ölçümleri ciddiyetle yaptığını gördüm.

Otele yürüme mesafesinde Lyra Park isimli küçük bir çarşı var. Şöyle biraz yürüyelim derseniz gezebilirsiniz. Otel yakınında eczane de bulunmakta.

Ağustos ayında Lyra Resort Hotel’in önünden bir palamut akını oluyor. Yaklaşık 1 ay sürüyor. Eğer gece açılabilirseniz, otel ilerisinde olta ile balık tutabilirsiniz. Meraklısı sorarsa ayrıntıyı paylaşabilirim.

lyra resort hotel, otel, yorum, tavsiye, side, Manavgat, tatil, alanya
Görsel Kaynağı: www.ecctur.com

EKSİLERİ:

Lyra Resort Hotel’e 13:10’da giriş yaptık, 4 oda alacağız. Öğle yemeği yiyin, gelin dediler. Tamam dedik, 1,5 saat sonra geldik. 1 oda ayarlamışlar. Saat 14:00’ı geçmiş. Odalar temizleniyor, bir saat veremeyiz, odalarınız hazırlanacak dediler. Yani dedik, 1 saat sonra mı hazırlanır, 3 saat mi, yani bunun süresi belli değil mi diyoruz, saat veremeyiz diyorlar. Tatil.com görevlisine söyledik, o da imzaladığınız sözleşmede saat 14:00 ve sonrası yazar, normal diyor. Yani ben otele geleli 1,5 saat olmuş, saat 14:00’ı geçmiş odama hangi saatte geçeceğimi(Hemen odamı verini geçtik) bilmiyorum normal mi diyorum, normal diyorlar. İlk defa böyle bir resepsiyon gördüm. Sonra hazır olan başka bir odaya aldılar, sağ olsunlar geçtik. Ama yaklaşımı sorgulamasak herhalde 4-5 saat sonra odama geçerdim.

İlginizi Çekebilir:  EN İYİ YATIRIM ARACI HANGİSİ?

Resepsiyonda Mustafa Bey yardımcı olmaya çalışıyor.

Yemeklerde kuyruk çok az. Waffle’da sıra oluyor, 3 makine(Aynı anda 6 adet yapıyor) yetersiz kalıyor. Biz 45 dakika bekledikten sonra, saat 17:00 oldu, bitti denildi. Biz de haklı olarak söylese idiniz, beklemese idik dedik. Oradaki kağıtta yazıyor diyor. İyi de sıradaki bu kadar kişi yazıyı görmemiş, demek ki ya büyük yazılması veya söylenmesi gerekmekte. Bu konuları iyi idare etmeleri lazım,  bir de personel fazla yoruluyor.

lyra resort hotel, otel, yorum, tavsiye, side, Manavgat, tatil, alanya, Antalya, turkey
Görsel Kaynağı: www.ecctur.com

Lyra Resort Hotel’de ana binada kaldık, odalar eski değil. Sadece duşakabini eski. Oda temizliği gerçekten kötü. Yorumları okuyan bir  türk olarak çamaşır suyumuzu yanımızda götürdük, iyi ki de getirmişiz dedik. Balkondaki örümcek ağı, zaten her şeyi anlatıyor. Temizlik hergün yapılıyor ama üstünkörü. Aynı seviyedeki diğer otellerin gerisinde bir temizlik hizmetleri var. Yorumlardan okuduğum kadarı ile tüm otelde 7 temizlik görevlisi varmış ve bu rakam olması gerekenin yaklaşık yarısı imiş.

Restoranda kirli tabak çok, temiz tabağı sondajla bulursunuz. Ama ufaktan bir heyecan oluyor, temiz tabak, bir alta mı, bir altta mı derken, kazı kazan misali heyecan oluyor.

Genel olarak personel kıyafetleri temiz değil.

Denizi çakıllı, hızla derinleşiyor. Yüzme bilmeyen çocuklara dikkat etmek lazım.

Lyra Resort Hotel‘de Klozet denilen bir kaydırak var(Aşağıdaki fotoğrafta solda yuvarlak olan). Yabancı misafirlerin çocukları klozetin yuvarlak kısmında kaymayıp, duruyorlar, kayan kişi ona çarpabiliyor. Cankurtaran da orada birinin beklediğini normalde göremiyor. Özellikle ilk kayışta klozete dikkat edin, nasıl düşeceğinizi ayarlayamıyorsunuz. Kulağınız enfeksiyonlara hassas ise denemeyin yada suya düşüşe çok dikkat edin bence.

lyra resort hotel, otel, yorum, tavsiye, Manavgat, tatil, side, Antalya, turkey
Görsel Kaynağı: www.afistur.com

Çocuk animasyonları, gündüz animasyonları çok yetersiz.

Odalarda kablosuz internet yok. Lobiye yakın odalarda internet var, eğer internet düşünüyorsanız girerken belirtin, interneti olan lobiye yakın oda talep edebilirsiniz. Restoranın açık kısmında da kablosuz  internet var.

İlginizi Çekebilir:  Karşıyaka İzmir Hakkında Bilgiler

Family Club odaları (Villa) içinin eski olduğu ve temizliğinin iyi olmadığı yorumlarını okudum. Ana binayı tercih etmekte fayda var gibi.

Havlunun sıkıntı olduğu yorumları okuduk, kendi havlularımızı götürdük, otelden havlu almadık. Şezlonga koyduğumuz 1 havlu kayboldu mu desek, çalındı mı desek, bir daha göremedik yani. Bunun otel ile ilgisi yok tabi ve her otelde yaşanabilir diye düşünüyorum.

Otelin genel olarak yönetim anlayışı iyi, oda temizlik ve resepsiyon bölümünün hizmet anlayışlarına değiştirmeleri gerekmekte.

Kara manzaralı otel odamızı 24 Şubat 2017 tarihinde kişi başı gecelik 178 TL fiyat ile aldık. Oda 17 Haziran’da 265TL, 8 Ağustos’ta 330TL oldu. Yani şubatta erken rezervasyon  ile aynı odayı neredeyse yarı fiyatına aldık. Kısacası erken rezervasyon candır. Özetle tüm artı ve eksi yönleri ile ben paramın karşılığını aldım, tadı damağımda kalan bir tatil yaptım. Sorunuz olursa, hızlı bir şekilde yanıtlamaya çalışırım. Tüm otel rezervasyonlarınızı yetkili acenta üzerinden küçük bir indirim ile yapmanıza yardımcı olabilirim. Lütfen yunussnet@gmail.com’dan iletişime geçiniz.

Tüm tatillerinizin gönlünüzce geçmesi dileği ile.

Lyra Resort Hotel eşsiz güzellikteki Dim Çayı’na sadece 70 km mesafede. Dim Çayı ve Dim Mağarası nasıl bir yer derseniz

Eve dönüşte gelmişken uğrayalım derseniz, Salda Gölü 247 km uzaklıkta. Salda Gölü’ne bir bakayım derseniz..

Yunuss.net takipçilerini tatil.com,  Gezinomi, Jolly Tur, Tura Tur,  Kappa Tur, Pronto Tur ve Cafe Tur  acentesi olan bir tur firmasına yönlendirmekteyiz. Yurt içi veya yurt dışı tatile çıkmayı düşünürseniz ek indirim ve ücretsiz iptal sigortası için lütfen yunussnet@gmail.com üzerinden iletişime geçiniz. Tüm yurt içi ve yurt dışı otel rezervasyonlarınızda doğru bilgi ve kaliteli hizmetin yanında daha uygun fiyata oda alabilirsiniz.

Etiketler

Yunuss

Bloğumuzun ana amacı kişisel ekonomiye katkı sağlamak. Parayı kazanmak kadar etkin kullanmanın önemli olduğu günümüzde, ürün veya hizmet alımında edindiğimiz araştırma sonuçlarını ve tecrübeleri burada paylaşmak istedik. Ayrıca bloğu okuyanların eşe, dosta söyledikleri şunu şurdan al, bunu da böyle yap tarzı paylaşımları buradan da yapmalarını istiyoruz. Kısaca bilgi ve tecrübeye önem veren insanların, bilgi ve tecrübesini burada paylaşarak karlı ve mutlu olacaklarını düşleyerek, bloğu kurduk. Kişisel ekonomi, gezi, sağlık ve yaşama dair paylaşımları bu blogda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İyi eğlenmişsiniz. Değerlendirilebilir bir otel, bakacağım birazdan fiyatlara. 200 300 e almışsınız şimdi 500 felandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı